Dla kogo ozonowanie auta?

ikona1

Śmierdzi z klimatyzacji

ikona2

Palisz papierosy w aucie

ikona4

Sprzedajesz auto

ikona3

Kupiłeś auto

ikona5

Jesteś Taksówkarzem

ikona8

Wynajmujesz samochody

ikona7

Samochód chłodnia

ikona6

Świadczysz usługi autokarowe


Ozonowanie aut

Po włączeniu klimatyzacji wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach, stęchlizny, wilgoci. To nic innego jak rozwijające się bakterie w nagrzewnicy. Palisz w samochodzie? Substancje z dymu papierosowego wnikają głęboko w tapicerkę, w fotele, podsufitkę, wykładziny, nawet pranie tapicerki nie usunie zapachu papierosowego. Jeśli sprzedajesz auto, warto przeprowadzić ozonowanie, nieprzyjemny zapach może zniechęcić do zakupu. Jeśli zakupiłeś używany samochód wskazane jest aby przeprowadzić dezynfekcję, gdyż do końca nie wiesz kto nim wcześniej jeździł, co robił itd.. Dezynfekcja samochodu ozonem usunie z wnętrza wszystkie wirusy, bakterie, zarazki, sterylizując każdą powierzchnię, od koła kierownicy, drążek zmiany biegów, fotele itd...

Jak usunąć z samochodu zapach papierosów?

Aby skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu najskuteczniejszą metodą jest ozonowanie. Wyprodukowany ozon w dużym stężeniu neutralizuje wszystkie cząsteczki zapachowe które wnikły w tapicerkę, podsufitkę, osiadły na desce rozdzielczej i dywanikach. Podczas ozonowania produkowany jest gaz który sterylizuje wszystkie powierzchnie we wnętrzu auta oraz przy okazji dezynfekuje klimatyzację.

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie
dlaczego ozonowanie?

Na rynku znajduje się dużo środków w sprayu do dezynfekcji, odgrzybiania, czyszczenia klimatyzacji samochodowej
jednak nie każdy zdaje sobie sprawę o jej skuteczności i skutkach ubocznych.
1Pianki w sprayu do dezynfekcji
Polega to na wprowadzeniu wężyka przez kratkę nawiewu, wężyk musi dojść aż do parownika klimatyzacji a następnie należy go dokładnie zapianować lub spryskać sprayem. Wyciągając wężyk należy również zapianować kanały nawiewu. Jednak przy takim zabiegu nasze elektronika w samochodzie jest narażona na zalanie w momencie kiedy pianka przejdzie w stan płynny, płyn może przeciekać przez nagrzewnicę i kanały powietrzne na sterowniki i silniczki co spowoduje uszkodzenie elektroniki. Kanały powietrzne są z reguły umiejscowione w górnej części deski rozdzielczej więc w 90 % zagrożone na zalanie jest wyświetlacz, panel nawiewu, radio, sterowniki climatronik, sterowniki multimedialne, panele elektroniczne Koszt wymiany i programowania sterowników zaczyna się od około 250 zł aż do kilku tysięcy złotych. Takie środki również są tłuste, jeśli dostanie się taka piana na nagrzewnicę może powodować zapach spalenizny podczas włączenia ogrzewania. Aby go zlikwidować będzie trzeba zdemontować nagrzewnicę aby ją oczyścić, więc również koszta będą spore. Należy dodatkowo zwrócić uwagę iż producenci podają skuteczność tylko na 30-60 dni,
2Odświeżacze powietrza na kratki nawiewu z olejkami lub w sprayu
Odświeżacze nie usuwają nieprzyjemnego tylko go maskują, zapaszki z olejkami zawieszanymi na kratki nawiewu dodatkowo powodują uszkodzenia powłoki elementów plastikowych.
3Ozonowanie
Do samochodu wkładany jest generator ozonu , włączany nawiew, obieg wewnętrzny i uruchamiany jest generator. Wytwarzany ozon przelatując przez całą nagrzewnicę, kratki nawiewu wlatuje do wnętrza samochodu. W tym momencie dezynfekowany jest każdy zakamarek nagrzewnicy, parownika i obudowy nagrzewnicy w raz z kanałami. Podczas ozonowania dezynfekowane jest również wnętrze samochodu fotele, tapicerki, podsufitka i wszystko to co znajduje się w środku. Usuwane są wszystkie zapachy, bakterie, drobnoustroje, wirusy, wszystkie elementy są sterylne np. koło kierownicy, drążek zmiany biegów itd.. Ozonowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń a zarazem jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji na długi czas.